فعالیت گشت‌های ویژه پلیس در مناطق زلزله‌زده هرمزگان/ برخورد با شایعه پردازان در دستور کار

news-details

سخنگوی پلیس از آمادگی صد درصدی پلیس و فعالیت گشت‌های ویژه در مناطق زلزله زده هرمزگان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری صبح ایران، در پی وقوع زمین لرزه شدید در استان هرمزگان سخنگوی پلیس از آمادگی صددرصدی پلیس و فعالیت گشت‌های ویژه در مناطق زلزله زده خبر داد.

سردار مهدی حاجیان تصریح کرد: پس از وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری بامداد امروز بلافاصله نیروهای گشت‌ کلانتری‌ها جهت تأمین امنیت در مکان‌هایی که افزایش حضور شهروندان را شاهد بودیم، حاضر شدند که این مأموریت همچنان ادامه دارد و پلیس در آمادگی کامل برای تأمین امنیت شهروندان قرار دارد.

وی افزود: گشت‌های ویژه ای نیز برای پیشگیری از وقوع جرایم در سطح محلات فعال بوده وامکانات وتجهیزات لجستیکی و پشتیبانی نیز در اختیار مردم ونهادهای خدمات رسان قرار می گیرد.

سخنگوی فراجا به مردم توصیه کرد: هنگام حضور در خودرو، مراقبت‌های لازم را داشته باشند و ضمن توجه به توصیه‌های پلیسی، به شایعات توجه نکرده و اخبار را از منابع رسمی و معتبر دنبال کنند.

وی با بیان اینکه با افرادی که شایعه کنند برخورد قانونی انجام می‌شود، تصریح کرد: آن دسته از افرادی که در فضاهای مختلف با شایعه پراکنی اقدام به تشویش اذهان عمومی و افزایش بار روانی برای شهروندان فهیم استان کنند، مرتکب جرم شده‌ و قطعاً تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

سخنگوی پلیس به شهروندان توصیه کرد:در صورت حضور در بوستان‌ها یا دیگر مکان‌ها از توقف دوبله و چند ردیفه در حاشیه معابر و مسیرهای عبور و مرور خودداری کرده و در صورت هرگونه نیاز به پلیس از طریق سامانه 110 با پلیس خدمتگزار خود در تماس باشند.

انتهای پیام/

به اشتراک گذاری این مطلب!