نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی:
مرغ گران نمی شود مردم نگران نباشند/آنفولانزای پرندگان به واحدهای مرغداری آسیبی نمی زند

news-details

حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: آنفولانزای پرندگان هیچ آسیبی به واحدهای مرغداری نمی زمد بنابرابم قبمت مذغ تغببرب نمی کند.


حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی در گفتگویی اختصاصی با صبح ایران،  در خصوص شیوع آنفولانزای پرندگان و تاثیر آن بر واحدهای مرغداری گفت: در سه سال اخیر تعداد واحدهای مرغداری که درگیر آنفولانزای پرندگان شده اند به اندازه انگشتان یک دست هم نمی رسد چون پرتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

وی افزود: موارد بهداشتی به نحو احسن در این واحدهای رعایت می شود به طوری که بعد از هر دوره سالن ها ضدعفونی و تمیز می شود البته آنفولانزای پرندگان بیشتر مرغداری های مادر را در بر می گیرد و در مرغداری های گوشتی که گوشت آن به مصرف مردم می رسد بسیار کم اتفاق می افتد، آنفولانزای پرندگان بیشتر پرندگان مهاجر و مرغ های بومی را تلف می کند.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی در ادامه تصریح کرد: البته اضطراب ناشی از شیوع آنفولانزای پرندگان در بین مردم باعث کاهش مصرف گوشت مرغ می شود و قطعا تاثیری در میزان عرضه خواهد داشت، مرغ تابع عرضه و تقاضاست بنابراین تلفات مرغداران که روی میزان تولید آنچنان که باید و شاید تاثیر ندارد، باعث می شود که قیمت مرغ گران نشود.

اسدالله نژاد در پایان گفت: از زمانی که دولت قیمت مرغ را به صورت تنظیم بازاری 20 هزار و 400 تومان تعیین کرده تاکنون قیمت نهاده های تولید مورد استفاده مرغداران با افزایش قابل توجهی روبرو بوده است ولی دولت توجهی به مرغداران ندارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!