مجمع عمومی سالیانه فدراسیون چوگان برگزار شد

news-details

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون چوگان با حضور علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صبح ایران، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون چوگان با حضور مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، نوزایی رییس و زندی و امیرابراهیمی، نواب آقایان و بانوان فدراسیون و سایر اعضا برگزار شد.

ابتدا ابراهیم نوزایی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره سردارسپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گزارشی از عملکرد فدراسیون چوگان برای اعضای مجمع ارائه کرد و گفت: تلاش های زیادی در راستای توسعه چوگان طی سالیان گذشته تاکنون انجام شده اما برای رسیدن به جایگاه مطلوب نیازمند توجه و همراهی مسئولان هستیم.

رییس فدراسیون چوگان محدودیت های کرونایی ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را دلیل عدم تحقق کامل تقویم مسابقات سال جاری دانست و تصریح کرد: چوگان‌بازان همواره تلاش کردند آمادگی خود حفظ کنند تا محدودیت ها برداشته شود و امکان برگزاری مسابقات فراهم شود.

در ادامه مهدی علی‌نژاد با تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با اشاره به برگزاری مجمع این فدراسیون و جلسه‌ای که اخیرا پیرامون بررسی مسائل چوگان برگزار شده بود، اظهار امیدواری کرد که این جلسات موجبات و زمینه تغییر و تحولات مثبت برای پیشرفت چوگان را به ارمغان آورد.

وی اهمیت ورزش چوگان را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر توسعه کمی این رشته در سراسر کشور تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای توسعه این رشته باید با توجه به سابقه ای که چوگان در تاریخ، فرهنگ و ادبیات ما دارد مد نظر قرار بگیرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از اقدامات مدیران این فدراسیون و تلاش های که برای توسعه و پیشرفت این ورزش صورت گرفته، به نیکی نام برد و تصریح کرد: آنچه مسلم است با توجه به هزینه های زیاد و مشکلات اقتصادی و وجود تحریم های ناعادلانه کار سختی برای توسعه این رشته وجود دارد. اما آنچه مسلم است با برخورداری از ظرفیت های موجود از جمله مجموعه های شهدا و نوروز آباد هم می‌توان توسعه کمی و کیفی بیشتری را برای این رشته به ارمغان آورد.

علی نژاد در پایان ابراز امیدواری کرد که با همت مسئولان و اهالی چوگان ،شاهد رونق و توسعه این رشته ورزشی در کشور باشیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!